Jazyková škola

Kdo jsme

 Kdo jsme?

 

Stručně

  • Jsme soukromá firma (OSVČ, Václav Pícha, IČO 74856278, DIČ CZ6608040670)
  • Poskytujeme mimoškolní výuku čehokoli, zejména jazyků.
  • Konzultujeme jakékoli záležitosti týkající se vzdělávání jednotlivých lidí.
  • Nabízíme lidem to, co nedokáží najít v klasických vzdělávacích institucích.

Historie

Naši školu založila v roce 1991 Mgr. Eva Camrdová. Byla to první soukromá firma poskytující výuku jazyků na Benešovsku.

Vytvořili jsme tehdy novou strukturu výuky jazyků, která klade důraz na aktivní práci studenta, jeho maximální vtažení do vyučovacího procesu. K tomu jsme hledali vhodné učebnice, tvořili výukové plány, instruovali učitele a pracovali s nimi. Tenkrát nebylo mnoho vzorů, přesto se podařilo sestavit koncepci, která byla v mnoha ohledech moderní a průkopnická. Na jejích základech stavíme naši výuku dodnes.

Postupně jsme rozšiřovali nabídku jazyků (například i ruština, italština, španělština či maďarština), charakter kurzů (pro děti i dospělé, pro skupiny i samostatné studenty, pro firmy, vzdělávací instituce i soukromé osoby) i místa výuky (po Benešovu u Prahy i Bystřice, Sedlčany a Vlašim).

Jazyková škola pod vedením Mgr. Evy Camrdové získala certifikaci kvality IES (International Education society London, http://www.ies-info.com/ ) a stala se zakládajícím členem Asociace jazykových škol a agentur ČR (nyní je nástupnickou organizací Asociace jazykových škol (AJŠ), http://www.asociacejs.cz/ ).

V září 2010 převzal školu od Mgr. Evy Camrdové Ing. Václav Pícha. Pod jeho vedením škola dále staví na pevných základech postavených paní Camrdovou.

Velký důraz nyní klademe na profesionální organizaci výuky. Soustavně zvyšujeme flexibilitu našich služeb (učit kohokoli, cokoli, kdekoli podle jeho potřeby). Pustili jsme se například do výuky matematiky a fyziky. Domu dětí a mládeže v Benešově jsme v letech 2014 – 2015 poskytli prostory pro kroužky flétny. Lokality nabízené výuky jsme rozšířili o Týnec nad Sázavou, Čerčany a nejnověji Žďár nad Sázavou.

Dáváme nyní velký prostor jednotlivým lektorům k tomu, aby učili podle své přirozenosti.

Kromě klasické výuky v učebnách pořádáme od roku 2015 i různé volnočasové aktivity spojené se vzděláváním: Například jazykový Pickwick conversation club pro dospělé či zábavné pořady s vyprávěním pohádek a s muzikou pro děti (Hodinka s vypravěčem).

Během rozvoje se nám stala těsnými pravidla certifikace organizací IES a AJŠ, která sice nadále dodržujeme ve většině jejich bodů, ale neváháme je porušit, dává-li to smysl nám i našim zákazníkům. Domníváme se totiž, že pestrost života je nad jakékoli soubory pravidel.

Snažíme se podle našich možností pomáhat našim klientům a studentům v rozvoji jejich znalostí a podpořit je v dosažení jejich životních cílů.